Technická olympiáda

v školskom roku 2018 / 2019 sa konal už jej 9. ročník.

TO sa uskutočňuje v dvoch kategóriách:

• kategória A pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ formou súťaže dvojíc
    /súťaž má 4 kolá : školské, okresné, krajské a celoštátne/
  • kategória B pre žiakov 5. – 7. ročníka ZŠ formou súťaže jednotlivcov
    /súťaž má 3 kolá: školské, okresné a krajské/

Súťaž prebieha v oboch kategóriách formou riešenia: vedomostných testov a riešenia praktických úloh.

Školské kolo sa uskutočnilo 8.11.2018 v školskej dielni našej školy.
Zúčastnilo sa ho 15 žiakov. 10 žiakov súťažilo v kategórii A a 5 žiakov v kategórii B.

V kategórii A získali:

1. miesto: Matúš Kardos a Filip Zušťák
  2. miesto: Ivan Danada a Radoslav Zaťko
  3. miesto: Marko Ollári a Kornel Svorad

V kategórii B získali:

1. miesto: Jakub Porubský
  2. miesto: Samuel Ťapaj
  3. miesto: Tomáš Gáll

Okresné kolo sa uskutočnilo 29.11.2018 v SOŠ technickej v Komárne. Do okresného kola postúpili víťazi školských kôl. Naši žiaci získali:

Jakub Porubský 1. miesto v kategórii B
Matúš Kardos a Filip Zušťák 2. miesto v kategórii A

Krajské kolo sa uskutočnilo 5.2.2019 v SOŠ drevárskej v Topoľčanoch. Zúčastnili sa ho víťazi okresných kôl Nitrianskeho kraja. Náš žiak 7.A triedy získal krásne umiestnenie: