Exkurzia Beckov a Bzince pod Javorinou

Hrad Beckov a Bzince pod Javorinou boli cieľom exkurzie žiakov 6.B a 6.C dňa 30. mája 2018. Najprv si žiaci pozreli Pamätnú izbu Ľ. Podjavorinskej v Bzinciach a vrátili sa trošku do čias detstva, keď si prezerali knižky ako Čin-Čin alebo Do školy.

Potom nasledoval hrad Beckov, kde sa prostredníctvom milej sprievodkyne Zdenky dozvedeli informácie nielen o histórii hradu, ale aj rôzne zaujímavosti zo života našich predkov v stredoveku. Dokonca si mohli zastrieľať z luku na slamený terč a pozrieť si zaujímavé expozície drakov alebo kováčmi vyrobenými zbraňami. Asi najviac sa tešili na záver z kúpených suvenírov, napr. šaška Becka.

Fotografie si môžete pozrieť TU

Tento záznam bol publikovaný v PK SJL . Uložiť odkaz do záložiek.

Používaním stránok prevádzkovaných na zsmurgasasala.sk súhlasíte s používaním cookies,ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií.

ZŠ s MŠ Jozefa Murgaša (so sídlom Horná 22, 92701 Šaľa, IČO: 37861395) používa cookies a podobné technológie na zlepšovanie svojich online služieb. Používaním stránok prevádzkovaných ZŠ s MŠ Jozefa Murgaša vyjadrujete súhlas s používaním cookies v súlade s nastavením prehliadača.

Zavrieť